RSS
środa, 29 lutego 2012
Pierwszy Aeronauta Ziemi Białobrzeskiej!

Od 24 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białobrzegach przy ul. Kościelnej 31 można podziwiać zdjęcia zebrane przez Pierwszego Aeronautę Ziemi Białobrzeskiej Krzysztofa Kosobudzkiego.

Tablo

 Pasjonata sportów balonowych z którym miałem wielką przyjemność podróżować balonem nad ziemią białobrzeską. To właśnie z tego lotu zamieściłem zdjęcia we wcześniejszych moich wpisach na blogu. Fantastyczna osobowość sportowca-pasjonata przyciąga wielu miłośników fotografii, a efekty tych spotkań Krzysztof pokazał na tej wystawie. Oczywiście jest to jedna z kilku wystaw pokazujących ten wspaniały sport. Otwarta w piątek pokazuje Białobrzegi i otaczające je miejscowości, lasy i pola w różnych porach roku.

Smaczku całej wystawie dodał pokaz filmu ze startu i lądowania balonu przedstawiający techniczne "walory" tego sportu oraz pokaz slajdów z zawodów balonowych jako zapowiedź następnych wystaw. Krzysztof ma dziesiątki tysięcy zdjęć o tematyce balonowej stąd możliwość przygotowania kilku wystaw.

Wielki szacunek i wielkie brawa za tę wystawę i obecność Pierwszego Aeronauty Ziemi Białobrzeskiej ponieważ po ostatnim lądowaniu na zamarzniętym jeziorze Krzysztof złamał żebro i nadal odczuwa okropny ból po walce z grawitacją. Serdeczne pozdrowienia i wielkie gratulacje Krzysztofie.

Krzyszto

 

20:39, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 stycznia 2012
Premiera filmu "JAREMA 1944"

1

Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne - premiera filmu o Adamie Guzalu - harcerzu, działaczu konspiracji,  partyzancie oddziału Batalionów Chłopskich. Prowadził akcje sabotażowe na terenie Pulverfabrik Pionki, podczas akcji na wartownię ranny w głowe musiał się ukrywać. Zdradzony i pojmany przez hitlerowców w Wigwizdowie, przesłuchiwany i torturowany w Radomiu został rozstrzelany 22 kwietnia 1944 roku.  

Fantastycznie zrobiony film przy bardzo niskim budżecie, wszystkie role zagrane zostały przez amatorów. Ciekawy scenariusz, dobra reżyseria i rewelacyjne zdjęcia tworzą bardzo dobry fabularyzowany dokumnet o pionkowskim bohaterze.

2

Jarosław Szczypiór - twórca tego filmu opowiadał o jego kulisach i mówił dużo ciepłych słów o aktorach i współpracownikach.

3

A to dwóch geniuszy sercem i duszą oddanych sztuce filmowej, fono i fotograficznej Wojciech Kuchta i Artur Pachocki - oni tworzyli zdjęcia, montowali i udźwiękowili film. Cieszmy że na Ziemi Radomskiej tworzą i pracują takie osobowości.

4

No i oczywiście Marek Kopeć ( pierwszy z lewej), który rewelacyjnie zagrał główną rolę Adasia Guzala.

Naprawdę cieszyły oko sceny nagrane na terenie  Pulverfabrik Pionki przedstawiające akty sabotażu czy bezpośrednie ataki na niemieckich żołnierzy. Może zbyt ubogie były sceny z użyciem materiałów wybuchowych ale przy takim budżecie trudno wymagać fajerwerków na miarę Hollywoodu.

Oczywiście nie było by tego filmu bez Polskiego Towarzystwa Historycznego oddz. w Pionkach, Patrolu Rekonstrukcji Historycznych "Puszcza", Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych, 22 Pułku Ułanów Podkarpackich z Garbatki Letnisko, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Pionkach no i  samych mieszkańców Pionek i okolic.

Bardzo ciekawy obraz polecam wszystkim (płyty z filmem będą sprzedawać harcerze z ZHR i pionkowski oddział PTH w cenie 10 zł)

Jednej rzeczy żałuję. Niestety nie udało mi się przekonać Zarządu Województwa Mazowieckiego do chociażby skromnego dofinansowania tłoczenia płyt i zasponsorowania okładki, ale nie poddaję się bo nowa produkcja niebawem ;-)

Chwała tym, którzy wsparli finasowo tę produkcję

Fabryka Domów "BOGUCIN", Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "BATO" i Urząd Miasta Pionki docenili to twórcy i uhonorowali ich (foto poniżej).

5

6

7

Życzę dobrej nocy.

Następne wpisy niebawem.

 

22:13, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 06 listopada 2011
Piękna Złota Polska Jesień.

To już ostatnie dni pięknie Złotej Polskiej Jesieni. Aż chce się powiedzieć pogodo trwaj. W piątek i sobotę Radomskie Towarzystwo Fotograficzne zostało zaproszone przez Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego na plener fotograficzny. Doskonałe warunki pogodowe, wspaniałe światło i rewelacyjne nastroje zaowocowały fantastycznym materiałem. Ale póki co chciałbym pokazać ostatnie kolory jesieni. Oto kilka zdjęć.

1

2

3

4

5

6

7

8

9911

12

13

14

W następnej odsłonie przedstawię kilka zdjęć zrobionych w Szydłowcu.

Pozdrawiam serdecznie

 

 

21:55, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 października 2011
Rocznica ciąg dalszy.

Jeszcze o 40 rocznicy pracy twórczej Prezesa RTF Leszka Jastrzębiowskiego. Dzięki uprzejmości Klaudii Kornackiej mogę pokazać państwu jeszcze kilka zdjęć. Oto one:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Miłe chwile. Pozdrawiam

19:02, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 października 2011
40-lecie pracy twórczej Leszka Jastrzębiowskiego

"Oblicza jazzu" wystawa fotografii Leszka Jastrzębiowskiego, która odbyła się we wtorek o godz 18.00 w galerii "Łaźnia" przy ul. Traugutta 31/33 w Radomiu uświetniła jego 40-letni okres pracy twórczej. Leszek jest członkiem rzeczywistym Stowarzyszenia Twórców Fotoklub RP w Warszawie i wieloletnim Prezesem Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Laureatem medalu 150-lecia fotografii.

 1

5

Tak napisał o temacie wystawy w katalogu: 

"Pokazuję wystawę obrazującą jeden z moich ulubionych tematów fotograficznych. Od lat słucham i fotografuję to, co dzieje się na scenie. Utrwalam w obiektywie muzyków, zawsze z myślą, aby pokazać w swych obrazach emocje, jakich doznaję podczas koncertu. Chodziłem na koncerty jazzowe w latach 70, gdy jazz był czymś więcej niż tylko muzyką. Był symbolem innej rzeczywistości.... W muzyce jazzowej ważna jest, między innymi, umiejętność improwizacji, samodzielnego interpretowania tematu, w fotografii również improwizujemy warunkami ekspozycji, oświetleniem, kompozycją, a przede wszystkim momentem naciśnięcia spustu migawki." 

Leszku dziękujemy Ci za dotychczasowe zdjęcia, naukę, pomoc i mamy nadzieję, że dalej będziesz Naszym Profesorem Fotografii 

STO LAT LESZKU !!!!!!!!

 

2

3

4

6

Dziękuję za udostępnienie zdjęć z tej miłej uroczystości Krzysiowi Pawlakowi.14:27, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 października 2011
Podziękowania.

 

Szanowni Państwo, Drodzy Wyborcy,

 

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w wyborach a szczególnie za głosy oddane na mnie.

 

Ponad 17 tysięcy Wyborców naszego okręgu zaufało mi i oddało na mnie swój głos. To dobry wynik, jednak nie wystarczający, żeby zdobyć mandat. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi w jego osiągnięciu.

To była bardzo pracowita kampania, która wiele mnie nauczyła. Podczas spotkań z Państwem, mogłem poznać Państwa potrzeby i problemy, aby jako radny Sejmiku Mazowieckiego pomagać teraz w ich rozwiązaniu.

Moja idea pozostaje niezmienna

Pomagam i będę pomagał

Leszek Rejmer

 

 

 

12:11, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 25 września 2011
Wystawa

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim obecnym na wystawie "Dzikość i wdzięk" w kinie Helios w Radomiu. Wystawa ta to wspólna praca Leszka Jastrzębiowskiego, Zbigniewa Staniszewskiego i moja. To efekt wspólnego wyjazdu na najpiękniejszą aukcję konia arabskiego na świecie, która rok rocznie odbywa się w Janowie Podlaskim. Wystawa została znakomicie przyjęta, świadczy to o tym, że koń jako motyw fotograficzny jest wdzięczny i bardzo dobrze odbierany. Będziemy go zatem kontynuować. A teraz kilka zdjęć.

1

2

3

4

5

6

7

8

Pozdrawiam i zapraszam na nastęne wystawy. Zapewniem, że będą bardzo ciekawe.

 

12:29, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 września 2011
30-lecie BASI

Piękne zdjęcia, atmosfera i mnóstwo przyjaciół stawiło się na wystawie Basi Polakowskiej z okazji jej 30 - lecia pracy twórczej. Dziękujemy Ci Basieńko za śliczne zdjęcia które do tej pory zrobiłaś i wiemy, że zobaczymy ich jeszcze całe mnóstwo. Najpiękniejsze zdjęcia muzeum wsi to Twoje dzieło. Oto kilka zdjęć z wystawy otrzymanych dzięki uprzejmości naszych przyjaciół z RTF Klaudi i Krzysztofa.

1

2

3

4

5

 

18:03, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 września 2011
Hitlerowcy w Jedlni!!

Przepraszam wszystkich Państwa za ostatnie kilka dni ciszy ale obowiązki służbowe i działania przy kampanii wyborczej pochłonęły mnie całkowicie. Chciałbym jednak nadrobić braki na blogu i pokazać gdzie i w jakich spotkaniach uczestniczyłem, pokazując to oczywiście jak zwykle fotografiami.

Bardzo ciekawym pokazem historycznym rozpoczął się festyn rodzinny w "ogrodach plebańskich" w Jedlni. Wojska hitlerowskie nadjechały.  Oto kilka zdjęć.

1

2

3

2

5

Całe szczęście nie poszaleli za długo. Nasza kawaleria przy wsparciu piechoty walczyła dzielnie i pogoniła hitlerowców ( szkoda tylko, że były to wyjątki w 1939 roku ).

6

 

10:58, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 sierpnia 2011
Air Show Radom

Radom zaprasza na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze!

W sobotę i w niedzielę od 9.00 do 18.00 zobaczymy najlepsze grupy akrobatyczne. Patrouille de France, Frecce Tricolori, Patrouille Suisse, Krila Oluje, Biało-Czerwone Iskry, Orlik to tylko niektóre atrakcje Radomskiego Air Show. Poniżej zdjęcia z piątkowego treningu.

Zapraszamy serdecznie!!!
22:30, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 14