RSS
czwartek, 07 października 2010
Ciekawy czwartek.

Witam serdecznie.

Dużo pracy kosztuje rozpowszechnienie informacji o własnym blogu. Dzisiaj z samego rana (jeszcze przed pracą) wspólnie z kolegami rozkleiłem trochę plakatów reklamujących mój blog myślę, że przybliży to szerszemu gronu osób moją  pasję. Wprawdzie dzień spędziłem ciężko pracując  ale i tak wykorzystałem aparat, który jak zwykle zabieram ze sobą. A to tryptyk spod Lesiowa:

Bronowanie w Lesiowie

Bronowanie w Lesiowie

Pod Lesiowem

Lubię jeździć w okolice Lesiowa szczególnie o poranku jak mgłę przecina światło ale nie spodziewałem się takich widoków dziś popołudniu. Teraz to traktor króluje na polu a tu ....miła niespodzianka.

Zaczepiło mnie dzisiaj kilka osób a to znaczy, że moja praca nie idzie na marne :-)         Długo rozmawiałem z pewnym panem na temat poruszony we wcześniejszym wpisie dotyczącym 1% z budżetu na kulturę  i cieszę się, że mój pogląd jest tak ciepło odbierany.

Pozdrawiam i zapraszam ponownie.

 

 

 

20:38, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
środa, 06 października 2010
Zapowiedź

A to zapowiedź wystawy, na którą Was wcześniej zapraszałem:

Lampa tylna

Materiał mam już prawie gotowy. To jedna z fotek, choć jeszcze się waham bo są ciekawsze.

Pozdrawiam

14:00, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
Poprawki?

Witam serdecznie.

Kilka dni temu mój "wielki" przyjaciel i kolega zwrócił mi uwagę, ze wielkośc zdjęć nie pasuje do formatu bloga i ma rację. Nie będę jednak zmieniał wystawionych już fotek. Nauka nie pójdzie w las następne będą miały włąsciwy rozmiar.

Wczoraj byłem na otwarciu wystawy w Małej Galerii  Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, która mieści się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu przy ul. Piłsudskiego. Swoje prace pt. "Po ludzku" wystawiały młode, ładne i bardzo twórcze koleżanki z RTF Klaudia Kornacka i Marta Wiktoria Trojanowska . Jak same napisały:

"Wystawa lekka, przyjemna i trochę wakacyjna. Sentymentalna i zgodnie z tytułem - bardzo ludzka. Fotografie róznorodne - tak jak sportretowani na nich ludzie. Trochę koloru i szarości, bliskie autorkom osoby i anonimowe postacie."

Ale co najważniejsze debiut wystawowy Klaudii.

Warto obejrzeć. Zapraszam serdecznie

13:28, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 03 października 2010
Wystawa.

Właśnie dostałem potwierdzenie i z wielką przyjemnością pragnę zaprosić wszystkich na wystawę. A oto notka:

"W Małej Galerii Fotografii Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego mieszczącej się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu przy ul. Piłsudskiego

2 listopad - godz. 18.00 Wystawa fotografii Leszka Rejmera AMERYKAŃSKI CHROM.

Autor odwiedził 11 września br. VI Zlot Samochodów Amerykańkich w Radomiu i zauroczony prezentowanymi eksponatami zrobił wiele zdjęć. Chce, w ten sposób, stworzyć inny nastój  w przeciwieństwie do smutnego listopada i ponurej pory roku."

Będzie co oglądać gwarantuję!

Tagi: RTF
15:11, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 października 2010
Sobota

Witam wszystkich serdecznie w sobotni wieczór.

Wczorajszy wieczór spędziłem na wystawie Stasia Gąsiora i Marka Putona pt. "Afryka - dwa spojrzenia" na którą zapraszałem wcześniej na moim blogu.

Obydwaj autorzy są członkami Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Każdy pokazał inną Afrykę. Stanisław przedstawił część Sahary "piaskowe" pejzaże i oazy, a pan Marek miejskie życie i specyfikę architektoniczną. Brdzo ciekawe i wnikliwe obrazy północnoafrykańskiej rzeczywistości. Podobało się.

Wystawa zorganizowana dzięki współpracy Roberta Kaczora dyrektora Centrum Filmowego "Helios", który nie pierwszy raz z otwartym sercem podchodzi do  radomskich twórców i stara się promować ich "dzieła". Dziękujemy ci Robert za dotychczasową pomoc i prosimy o jeszcze.

Podsłuchałem dzisiaj palikotowszczyzny transmitowanej w tv i utkwił mi w głowie jeden z 15 postulatów programowych: 1% budżetu przeznaczyć na kulturę - słuszna idea, ale.....

25 lutego 2010 roku wystosowano Apel Obywateli Kultury do Prezesa Rady Ministrów (teks pod linkiem: http://forumsztukiwspolczesnej.blogspot.com/2010/02/apel-obywateli-kultury-do-prezesa-rady.html ), a od 15 maja 2010r. w czasie trwania Nocy Muzeów w muzeach i galeriach w całej Polsce zbierano podpisy a także na stronie internetowej: http://obywatelekultury.pl/  Zastanawia mnie dlaczego nie mogę odnaleść wśród 7928 osób nazwiska polityka, który w dniu dzisiejszym przyjął ten postulat jako jeden z najważniejszych, jak sam to podkreślał w swoim przemówieniu. Pragnę przypomnieć, że Obywatele Kultury apelowali:

- o jak najszybszą zmianę zasad finansowania kultury i edukacji kulturalnej w Polsce;
- o przeznaczenie 1 procentu budżetu na kulturę do dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego;
- o zmianę przepisów skarbowych pozwalającą na to, aby 1 procent z odpisów CIT i PIT mógł być przekazywany na cele kulturalne i edukacyjne – tak jak dzieje się to z wielką korzyścią społeczną w przypadku organizacji pożytku publicznego;
- o utrzymanie stałego, zapisanego w ustawie procentu na kulturę z podatku od gier losowych i zakładów wzajemnych;
- o przejrzystość procedur i procesu stanowienia prawa, zwłaszcza o otwarte konsultacje społeczne, przejrzyste zasady dysponowania środkami publicznymi i czytelne zasady wyboru na stanowiska dyrektorskie w instytucjach publicznych.

Natomiast ów polityk próbuje jednym ruchem zminimalizować te postulaty  do 1% z budżetu na kulturę! Ciekaw jestem czy siedzący na tym kongresie jeden z najwybitniejszych reżyserów polskich pan poseł Kazimierz Kutz podpisał się pod Apelem Obywateli Kultury (bo jego nazwiska też na liście nie widziałem ) i czy obydwaj panowie głosowali za przyjęciem Ustawy Budżetowej 2010 roku w której to największe oszczędności robione były właśnie na kulturze i edukacji.

Serce pęka!!!!

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy

23:06, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 30 września 2010
Czwartek

Witam serdzecznie.

Warto było być dziś na otwarciu wystawy Wojciecha Stana w Galerii Łaźnia na ul. Traugutta 31/33. Przedstawione zdjęcia z 55-letniej pracy z aparatem robią wrażenie. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że pomieszczenia przeznaczone na wystawę nie pomieściły tego co chciałby pan Wojciech pokazać, ale dały obraz jego twórczości.  Zobaczcie to, serdecznie polecam. 

Oczywiście zaczyna być widać zbliżającą się wielkimi krokami kampanię wyborczą i obecność na wystawie polityków nie dziwi mnie wcale. Mam jednak nadzieję, że takie zainteresowanie kulturą, twórczością i pasjami ludzi będą wykazywać i po wyborach. Czego Wam i sobie życzę.

Dobrej nocy.

22:00, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 września 2010
II część lotu

Dobry wieczór. Czas pokazać drugą część lotu.

Mijając Białobrzegi przelatujemy nad przetwórnią owocowo- warzywną

Przetwórnia owocowo-warzywna

i dolatujemy do trasy S7.

Trasa znacznie podniosła komfot i bezpieczeństwo podróżowania

Nie mogłem się jednak doczekać widoku białobrzeskich lasów. Patrząc na nie z innej perspektywy widać ich różnorodność.

Widać, nasadzenia z różnych lat

Chciałbym tu być nad lasami jeszcze raz w październiku jak liście będą zmieniać barwy hm...

Mijamy lasy i zbliżamy się do miejscowości Szczyty.

Obok zostawiamy Pohulankę, Sromiecką Wolę i dolatujemy do pól i łąk pod Pietrusinem

Okolice Pietrusina

i tutaj słońce pokazuje "inny świat".

Syczący gaz podgrzewający powietrze w balonie denerwował pasącego się konia

Fantastyczny lot z międzylądowaniem na polach i "zrywaniem" gruszek w locie. Lądujemy na polach pod Stromcem.

Minęliśmy kościół i wylądowaliśmy po długi, ponad godzinnym locie.

W15 minut po wylądowaniu cały osprzęt wraz z balonem załadowaliśmy na busa i wróciliśmy do Białobrzegów. Było PIĘKNIE!!!!!.

Wielkie dzięki Krzysiu jesteś wspaniałym pilotem!!!!

Tak zakończyła się moja kolejna przygoda balonowa.

Pozdraiam i życzę miłych snów.

Oj na smierć bym zapomniał!!!

Zapraszam serdecznie wszystkich na otwarcie wystawy "55 lat z fotografią Wojciecha Stana" do Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych Łaźnia przy ul. Traugutta 31/33 godz. 18.00

 

 

22:14, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »

Dobry wieczór.

Piękny niedzielny poranek godz. 5.30. Podjeżdżam do znajomego w Białobrzegach Radomskiech i ładujemy ekwipunek. Szybki wyjazd w kierunku Wyśmierzyc, po 10 minutach skręcamy na Kożuchów wjeżdżamy na łąkę i rozkładamy sprzęt.

Przygotowanie do lotu

Po kilkunastu minutach unosimy się w powietrze. I znów to niesamowite uczucie. Dookoła cisza od czasu o czasu Krzysztof (pilot balonowy licencjonowany jedyny na ziemi radomskiej) syknie gazem podgrzewając powietrze i wznosimy się coraz to wyżej. Pierwszy raz w życiu widzę z góry Jasionnę rodzinną wieś mojej mamy.

Jasionna rodzinny dom mojej mamy

Widoki niesamowite migawka strzela jak karabin maszynowy. Z prawej strony widać Stawiszyn.

 

Po prawej mijamy Stawiszyn

Kilka minut lotu i po lewej stronie gondoli widać Białobrzegi Radomskie ze "starym" pięknym mostem na Pilicy ( często przyjeżdżam właśnie w okolice mostu na wschody słońca)

Białobrzegi Radomskie z mostem na Pilicy

Zachwycające widoki wierzcie mi, ale całego lotu już dzisiaj nie pokażę jestem potwornie zmęczony. Wybaczcie jutro dalszy ciąg opisu i zdjęć.

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy.

00:16, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 września 2010

Witam serdecznie.

Fantastyczny poniedziałek dzisiaj mimo byle jakiej pogody i odnawiającej się grypki. Popracowałem intensywnie, a popołudniu spotkałem się z przyjaciółmi i miłe zaskoczenie: zostałem zaproszony na wystawę fotograficzną "Afryka - dwa spojrzenia".  Wystawę przygotowali dwaj bardzo zaangażowani koledzy z Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego Stanisław Gąsior i Marek Puton. Oczywiście nie będą mieli do mnie pretensji o to, że  w ich imieniu zaproszę Was wszystkich na tę wystawę.

 Otwarcie wystawy 1 października 2010 r. o godz. 18.00 w Centrum Filmowym "HELIOS" w Radomiu ul. Poniatowskiego 5 na piętrze w prawo od wejścia.

Popracowałem dzisiaj nad reklamą mojego bloga i niebawem ją zobaczycie.

Jutro wtorek i kilka nowych zadań. Widzę, że liście zmieniają barwy trzeba naładować akumulatorki i to utrwalić.

Pozdrawiam

P.S. Jutro przedstawię relację z ostatniej mojej przygody powietrznej i pokażę kilka fotek.

21:17, leszek-rejmer
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 19 września 2010
Leszek Rejmer No.1

Zapraszam wszystich miłośników fotografii

Witam serdecznie!

Nazywam się Leszek Rejmer mam 45 lat,  niedawno ponownie odkryłem swoją  pasję fotografię.  "Bawiłem się" nią ponad 20 lat temu i znowu mnie wciągnęła, dlatego postanowiłem dzielić się nią z Wami.

To fantastyczne, że oprócz publikowania swoich zdjęć na portalach internetowych, udziału w konkursach i wystawach, pokazywania ich swoim znajomym bedę miał możliwość opisywania zdarzeń z nimi ziązanych, przekazywania Wam bezpośrednio tego co czuję i o czym  myślę. Mam także nadzieję, że będziecie wyrozumiali dla mnie przynajmniej na początku bo jest to mój "pierwszy" w życiu "pamiętnik". Proszę Was także o wszelkie uwagi dotyczące zarówno moich zdjęc jak i wpisów. Liczę na Waszą aktywność.

 

01:00, leszek-rejmer
Link Komentarze (2) »
1 ... 11 , 12 , 13 , 14